Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zupełnie inne miasto

04 kwietnia 2005 | Warszawa | Nj Nm Ni Nk Ne
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Stolica po śmierci Ojca Świętego Zupełnie inne miasto Skupione twarze ludzi. Zamknięte centra handlowe, puste kluby. Czarne wstążki na antenach samochodów, tysiące flag. I setki tysięcy ludzi na mszach świętych w kościołach i na placach. Warszawa jeszcze nigdy tak nie wyglądała. (c) Rafał Guz (c) Rafał Guz (c) Rafał Guz

Kilka minut po ogłoszeniu wiadomości o śmierci papieża zaczęły wyć syreny, rozdzwoniły się dzwony kościołów. Na Trakcie Królewskim widać było tłumy młodych osób. Wyszli z klubów i kawiarni. Nie mogli bawić się w takiej chwili.

Nie chcemy być sami

Wiele osób zaraz po usłyszeniu wieści wyszło z mieszkań. Kierowali się tam, gdzie mogli modlić się razem z innymi. - Nie chcemy być sami z naszym smutkiem. Nie potrafimy sobie z tym poradzić - mówili ludzie zmierzający na plac Zamkowy. Okoliczne ulice stanęły w korku. Najwięcej osób modliło się przed kościołem Świętej Anny.

Przed bazyliką przy ul. Kawęczyńskiej na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3499

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament