Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jeszcze na starych zasadach

04 kwietnia 2005 | Nieruchomości, budownictwo | AS
źródło: Nieznane

MIESZKANIE OD GMINY Ile trzeba zapłacić za czynsz w mieszkaniu komunalnym w Warszawie Jeszcze na starych zasadach Średni czynsz w mieszkaniu komunalnym w Warszawie wynosi ok. 2,5 zł za metr kwadratowy. Najdrożej jest na Ursynowie - 4 zł, najtaniej zaś w Wawrze -1,65 zł. Są to jednak tylko stawki wyjściowe. W uchwałach obowiązujących na terenie dzielnic zostało przewidzianych szereg obniżek i podwyżek w zależności od stanu technicznego budynku czy wyposażenia mieszkania. Planowane podwyżki i obniżki czynszów nie zostaną prędko wprowadzone.

- W poszczególnych dzielnicach wciąż obowiązują uchwały jedenastu byłych warszawskich gmin określające wysokość czynszu w mieszkaniach komunalnych oraz zasady, na jakich stawki wyjściowe mogą być obniżane i w jakich przypadkach podwyższane - mówi Tomasz Krettek, główny specjalista w Biurze Polityki Lokalowej m.st. Warszawy.

Stawki w dzielnicach są różne, niektóre dzielnice dodatkowo wydzieliły strefy, w których stawki różnią się wysokością. Dlatego też stawka wyjściowa w Ursusie czy we...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3499

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament