Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Warunki trudne do spełnienia

04 kwietnia 2005 | Ekonomia | AS
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

GIEŁDY TOWAROWE Nadmierne regulacje zahamowały rozwój Warunki trudne do spełnienia Ustawa o giełdach towarowych będzie zmieniona. Pracuje już nad tym Komisja Papierów Wartościowych i Giełd. Obecne przepisy ocenia się jako restrykcyjne i nieudane.

Ustawa, przed rokiem zmieniona po już raz drugi, nie sprawdziła się - twierdzą eksperci. Rynek towarowy zamiast się rozwijać, skurczył się. Tylko jedna z nich - Towarowa Giełda Energii - otrzymała od Komisji Papierów Wartościowych i Giełd licencję na prowadzenie działalności na zasadach określonych w nowych przepisach.

Inne, w tym dwie największe: Warszawska Giełda Towarowa i Giełda Poznańska, postanowiły ograniczyć się do pośrednictwa w handlu i działać bez trudnej do zdobycia licencji, rezygnując tym samym z nazwy "giełda". Nie były bowiem w stanie spełnić narzuconych przez ustawę wymagań...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3499

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament