Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

CO MOŻNA RADZIĆ WSPÓLNOTOM

04 kwietnia 2005 | Nieruchomości, budownictwo | BK

CO MOŻNA RADZIĆ WSPÓLNOTOM PATOLOGIE ZARZĄDZANIA

Po przeczytaniu artykułu "Zadbać o swoje" w dodatku "Nieruchomości", muszę powiedzieć, ze współczuciem dla wspólnot, że po 11 latach od wprowadzenia ustawy z 24 czerwca 1994 r. o własności lokali oraz osiem lat od wprowadzenia ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami - rozdział 3 "Zarządzanie nieruchomościami" (z późniejszymi zmianami), dalej wiele osób ma problemy z interpretacją zapisów. Po pierwsze ustawodawca już dawno wyraźnie określił, czym jest własność i kto jest właścicielem, więc zdanie: "Z kolei administracje komunalne bronią się, że skoro mają w tych nieruchomościach swój udział, czasem bardzo wysoki, to mają prawo nimi zarządzać...", jest pozbawione sensu i potwierdza, że prawo nie funkcjonuje w ogóle lub na marginesie życia.

ZGN i administracje nie mają takich uprawnień i samodzielności, nie mają też żadnych udziałów w nieruchomościach. Roszczenia są nieuzasadnione. Właścicielem nieruchomości jest wspólnota, czyli wszyscy współwłaściciele, a więc miasto oraz osoby fizyczne lub prawne, które wykupiły prawa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3499

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament