Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niemiecki najazd turystyczny

04 kwietnia 2005 | Ekonomia | JB MP
źródło: Nieznane

W tym roku turyści zza Odry zostawią u nas ponad miliard euro Niemiecki najazd turystyczny W Kołobrzegu już w październiku wykupili miejsca w sanatoriach i lepszych pensjonatach. Podobnie jest w Kudowie Zdroju czy Polanicy. W tym roku może wypoczywać w Polsce nawet 5 milionów Niemców.

Moda na Polskę rozwija się w Niemczech już od paru lat. W zeszłym roku przyjazdy turystyczne zza Odry pobiły absolutny rekord: 4,5 miliona osób, o 16 procent więcej niż w 2003 roku. Doniesienia z miejscowości wypoczynkowych wskazują, że w tym sezonie powinno być jeszcze lepiej.

- Spodziewamy się, że liczba odwiedzających Polskę Niemców będzie w najbliższych latach rosnąć w tempie 8,4 proc. - ocenia Instytut Turystyki, który zbiera dane o ruchu podróżnych.

W minionym roku niemieccy turyści zostawili w Polsce nieco ponad miliard euro - ocenia Paweł Lewandowski, dyrektor polskiego Centrum Turystycznego w Berlinie. Według niego było to aż o 43 procent więcej niż w poprzednich 12 miesiącach. W tym roku wzrost nie będzie zapewne aż tak duży, ale dochody nadal powinny znacząco rosnąć.

Strach przed tsunami i terroryzmem

Ten rok ma być wyjątkowy dla Polski, bo ataki terrorystyczne i tsunami spowodowały, że wielu Niemców rezygnuje z dalekich podróży - tłumaczy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3499

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament