Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Do zobaczenia w raju

04 kwietnia 2005 | Dodatek Rzeczpospolitej | BZ
źródło: Nieznane

Niedzielna msza w intencji papieża zgromadziła na placu przed bazyliką prawie 200 tysięcy osób Do zobaczenia w raju Jan Paweł Wielki - tak zmarłego papieża nazwał wczoraj na placu św. Piotra kardynał Angelo Sodano w poetyckim, wzruszającym kazaniu. - Jego życie nie zostało przerwane, ale zmieniło się... W wigilię niedzieli Miłosierdzia Bożego na trzecie piętro Pałacu Apostolskiego wleciał Anioł Pański i łagodnym szeptem zaprosił Ojca Świętego do siebie - mówił drżącym głosem kardynał, celebrujący na placu Świętego Piotra mszę za duszę papieża. Słuchało go około dwustu tysięcy wiernych. Rzym, plac Świętego Piotra (c) PIOTR NOWAK

 Jak wskazał kardynał Sodano, przez ponad ćwierć wieku na placach całego świata Ojciec Święty głosił ewangelię nadziei. - Był orędownikiem cywilizacji miłości, czyli cywilizacji chrześcijańskiej, która stoi w radykalnej sprzeczności z cywilizacją, głoszoną przez ideologię nienawiści - podkreślił.

Wzruszeni wierni słuchali potem modlitwy kardynała o to, by Jan Paweł II "czuwał z nieba nad wszystkimi i pomógł nam przekroczyć próg nadziei, o którym tak dużo mówił".

Wcześniej, przed mszą, modlitwę "Regina Coeli" zmówił na placu św. Piotra abp Leonardo Sandri. - To dla mnie wielki honor i jednocześnie ból - powiedział przed odczytaniem przygotowanych przez Jana Pawła II rozważań o znaczeniu Bożego Miłosierdzia....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3499

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament