Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Papież narodu żydowskiego

04 kwietnia 2005 | Dodatek Rzeczpospolitej | AK

IZRAEL Yad Vashem rozważa nadanie Janowi Pawłowi II tytułu Sprawiedliwy wśród Narodów Świata Papież narodu żydowskiego - Ludzkość utraciła jeden z największych autorytetów moralnych na świecie. Był wielkim człowiekiem pokoju i prawdziwym przyjacielem narodu żydowskiego - tymi słowami premiera Ariela Szarona rozpoczęło się niedzielne posiedzenie rządu izraelskiego w Jerozolimie.

Szaron ujawnił, iż Jan Paweł II powiedział mu niegdyś, że "Ziemia Izraela jest Ziemią Świętą dla wyznawców wszystkich trzech wielkich religii monoteistycznych, ale tylko dla narodu żydowskiego jest ona Ziemią Obiecaną mu przez Boga".

Prośby do Yad Vashem

Wszystkie telefony w instytucie Yad Vashem były w niedzielę od wczesnych godzin rannych zablokowane przez ludzi dzwoniących ze wszystkich stron Izraela, którzy domagali się przyznania zmarłemu papieżowi tytułu Sprawiedliwy wśród Narodów Świata.

Korespondent dziennika "Maariw" w Rzymie Menachem Ganc napisał w swojej gazecie, że w najbliższych dniach należy oczekiwać wpłynięcia do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3499

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament