Staranne i dokładne zapisy
To ryzykowne - pracownicy urzędów skarbowych często bardzo formalnie podchodzą do sprawy i niepełne zapisy mogą stać się przyczyną konfliktu. Dlatego warto zadać sobie więcej trudu i szczegółowo wypełniać poszczególne części księgi.
Oczywiście prędzej czy później zdarzy się jakiś błąd. Jak go poprawić? Skreślamy poprzedni zapis (ale musi być nadal czytelny) i wpisujemy nową treść. Poprawka musi być podpisana i opatrzona datą. Błędnych zapisów nie można więc zamazywać korektorem czy pisakiem. Jeżeli wprowadzamy nowy dokument, korekta powinna być dokonana ze znakiem minus (-) lub kolorem czerwonym.
Najważniejsze to pamiętać - księga musi być rzetelna i niewadliwa.
KSIĘGA MUSI BYĆ RZETELNA....Księga jest rzetelna, gdy zapisy odzwierciedlają stan rzeczywisty. Jeżeli nie odzwierciedlają (np. nie są wpisane przychody ze sprzedaży albo są zaniżone), organy podatkowe uznają, że nie może ona stanowić dowodu w postępowaniu podatkowym. Jak stwierdził Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 15 marca 2002 r. (sygn. SA/Rz...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta