Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Był głodny człowieka

04 kwietnia 2005 | Dodatek Rzeczpospolitej | EK
źródło: Nieznane

Abp Józef Michalik‚ przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Był głodny człowieka Jestem wdzięczny Bogu i wdzięczny papieżowi‚ że wytrwał‚ że nie zrzekł się urzędu. Ostatnie dni pokazały‚ jakie powstało z tego niezwykłe świadectwo - człowieka‚ który zaufał Panu Bogu mówi abp Józef Michalik. (c) MICHAŁ SADOWSKI Rz: Rozmawiamy nieco ponad dwie godziny po ogłoszeniu informacji o śmierci Jana Pawła II. Co ksiądz arcybiskup czuje?

JÓZEF MICHALIK: Patrzę na to‚ co się stało‚ z wiarą‚ że wypełnił się jakiś Boży plan dotyczący papieża. I to do końca. Jan Paweł II miał ten dar‚ że wytrwał do końca‚ że był wierny Panu Bogu do ostatniej chwili. Jeśli głosił obronę życia od poczęcia do śmierci‚ to wiedział‚ bo zaufał Bogu‚ że on zawsze kieruje życiem człowieka‚ także w momencie choroby. Jestem wdzięczny Bogu i wdzięczny papieżowi‚ że wytrwał‚ że nie zrzekł się urzędu. Ostatnie dni pokazały‚ jakie powstało z tego niezwykłe świadectwo - człowieka‚ który zaufał Panu Bogu.

Może zamiast smutku i żalu powinniśmy właśnie czuć wdzięczność i dziękować Bogu za to‚ że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3499

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament