Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pokolenie JP2

04 kwietnia 2005 | Publicystyka, Opinie | SH

Pokolenie JP2 Szukałem was, a wy przyszliście do mnie. I za to wam dziękuję" - z kolekcji ostatnich słów Jana Pawła II, misternie zbieranej w ostatnich chwilach jego życia, te zostaną chyba zapamiętane najlepiej. Będą wielokrotnie przerabiane przez kaznodziejów, tysiące razy cytowane przez media, wyryje się je z pewnością na niejednym pomniku, umieści na okładkach setek albumów i książek.

 

A szkoda, bo pod emocjonalnym lukrem, którym natychmiast zostaną zalane, chowa się jeden z największych fenomenów tego pontyfikatu i zarazem jedno z najbardziej poważnych pytań o przyszłość Kościoła w chwili, gdy ten pontyfikat się skończył.

Gdy w 1993 Jan Paweł II wybierał się na kolejną edycję Światowego Dnia Młodzieży w Denver, amerykańskie media natychmiast stanęły do wyścigu uszczypliwości. Feeria publicystycznych sporów, dziesiątki wywiadów miały jeden wspólny mianownik: "Oto konserwatywny do bólu starzec z Europy Wschodniej przyjeżdża, aby mówić o tym, jak żyć...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3499

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament