Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Arsenał minionych wieków

05 maja 2007 | Bitwy świata | MM
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Arsenał minionych wieków Prawdziwą kopalnią wiedzy o wydarzeniach z roku 1066 jest słynna tkanina z Bayeux. Wykonana być może przez królową Matyldę, żonę Wilhelma Zdobywcy, przedstawia w imponujących szczegółach przebieg podboju Anglii. Wszystkie elementy oręża przedstawione na tkaninie znajdują potwierdzenie w znaleziskach archeologicznych, opisach oraz innych zabytkach sztuki.

Miecze z Nadrenii

Najbardziej okazale prezentuje się ciężkozbrojna konnica Normanów; trwa bowiem okres niepodzielnego panowania rycerskiej jazdy na polu bitwy. Ma ona udoskonalony ekwipunek jeździecki. Ważne było zwłaszcza siodło, które zaopatrzone zostało w wysokie łęki z przodu oraz z tyłu i zapewniało pewniejsze osadzenie wojownika. Dzięki temu można było lepiej władać bronią, zadając zamaszyste ciosy. Nie mniej istotne były strzemiona, które upowszechniły się już u Franków. Miały najczęściej postać żelaznego trójkąta równoramiennego o wydłużonych bokach, z prostokątną zawieszką u szczytu i szeroką stopką dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4147

Spis treści
Zamów abonament