Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rekomendacje

05 maja 2007 | Rzecz o Książkach | NR
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Rekomendacje

Magdalena Ślusarska, historyk kultury, dyrektor Instytutu Książki

FIKCJA LITERACKA ZYGMUNT MIŁOSZEWSKI "UWIKŁANIE" (W.A.B.) - wartko napisana opowieść łącząca w sobie najlepsze elementy kryminału, powieści obyczajowo-historycznej z wnikliwą obserwacją współczesności i opisami Warszawy.

LITERATURA FAKTU JOANNA PAPUZIŃSKA "DZIECIĘCE SPOTKANIA Z LITERATURĄ" (CEBiD) - pięknie i ze znawstwem zaprezentowane najważniejsze zagadnienia współczesnej literatury dla dzieci i młodzieży w kontekście kultury czytelniczej i promocji czytelnictwa ze szczególnym uwzględnieniem roli i zadań nowoczesnego bibliotekarstwa dziecięcego.

Andrzej Nowak, historyk, profesor UJ

FIKCJA LITERACKA J.M. COETZEE "FOE" (Znak) - to nie tylko kolejna wariacja na temat Robinsona Cruzoe i jego dzikiego sługi. Wprowadzenie do powieści postaci jeszcze jednego rozbitka, kobiety, a w końcu także autora, Daniela De Foe, pomaga poszerzyć pytania o nasze role i o ich zniekształcenie w literackim "świadectwie".

LITERATURA FAKTU JAN ZIELONKA "EUROPA JAKO IMPERIUM. NOWE SPOJRZENIE NA UNIĘ EUROPEJSKĄ" (PISM) - przewrotna nieco apologia Unii Europejskiej. Zielonka pokazuje jak praktyki imperialne odezwały się w sposobie przeprowadzenia ostatniej "ekspansji" Unii na wschód. Podpowiada zarazem, że imperium nie musi być takie złe, jeśli tylko...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4147

Spis treści
Zamów abonament