Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cat: pokrzywdzony i krzywdzący

05 maja 2007 | Rzecz o Książkach | JS

POLEMIKI · Złowieszcze muzeum literatury Cat: pokrzywdzony i krzywdzący W"Rzeczpospolitej" z 7 - 9 kwietnia Joanna Siedlecka, odpowiadając na pytanie dotyczące mojego Ojca, śp. Stanisława Cata-Mackiewicza, powiedziała m. in.: "Cat kontynuował swoją współpracę z SB po powrocie do kraju".

Z przejrzanych przeze mnie akt mego Ojca, znajdujących się w archiwach Instytutu Pamięci Narodowej, wynika, że ani w Anglii, przed powrotem do kraju, ani w PRL mój Ojciec nigdy i nigdzie nie podpisał żadnych zobowiązań. Nie pisał ani nie dyktował nikomu żadnych donosów. Pisali, donosili i meldowali wyłącznie agenci nasyłani na niego przez wywiad PRL w Anglii i SB w kraju.

W rozmowie z "Tygodnikiem Powszechnym" z 24 września 2006 r. senator Krzysztof Piesiewicz mówił o archiwach IPN: "Materiały te są świadectwem zbrodniczej działalności poprzedniego systemu. (...) Nie możemy zapominać, że teczki są owocem przestępstwa. Bezpieka śledziła, podglądała, podsłuchiwała, łamała ludzi, szantażowała. Atakowała to, co najcenniejsze? godność, prywatność, tajemnicę korespondencji, mir domowy, intymność,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4147

Spis treści
Zamów abonament