Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Upór słusznie nagrodzony

05 maja 2007 | Dodatek Rzeczpospolitej | KR
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Kuzniecowa blisko czwartego finału w Warszawie po zwycięstwie nad Venus Williams 3:6, 6:3, 6:4 Upór słusznie nagrodzony Ciekawe są takie mecze. Trzy sety, każdy w nieco innym tempie i nastroju, każdy jak wariacja muzyczna. Klasyczna trójczłonowa konstrukcja z finałem, w którym przypominamy sobie główny temat i najbardziej atrakcyjne wątki. Tematem wiodącym w meczu Swietłany Kuzniecowej i Venus Williams był rosyjski upór.

Mecze Rosjanki z Amerykanką w Warszawie przechodzą powoli do tradycji turnieju. Grały w naszej stolicy trzeci raz, drugi raz wygrała Kuzniecowa, ale po raz pierwszy w ich spotkaniu działo się tak wiele. Wynik 3:6, 6:3, 6:4 nie opowiada dużej części historii.

Było to jedno z tych spotkań, w których napięcie narasta powoli i nierównomiernie. Zasadnicza reguła rzecz jasna była zachowana - im bliżej końca seta, tym więcej emocji, ale chwile zwątpienia, złości czy nagłej determinacji przychodziły w rytmie trudnym do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4147

Spis treści
Zamów abonament