Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Apartament z widokiem na ruderę

05 maja 2007 | Warszawa | AB AM
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

ARCHITEKTURA Z okien nowoczesnych biurowców bardzo często rozciąga się widok na zniszczone zabudowania, a nowe osiedla sąsiadują z rozpadającymi się kamienicami Apartament z widokiem na ruderę Szklane nowoczesne biurowce w sąsiedztwie starych kamienic, jadłodajnia dla bezdomnych vis a vis wielkiego centrum handlowo-biurowego, apartmanetowce dzielące ściany z ruderami. To efekt intensywnego rozwoju Warszawy

Ulica Emilii Plater oddziela od siebie dwa światy. Pozachodniej stronie wznosi się dumnie najnowsze handlowe centrum stolicy - Złote Tarasy. Nad okolicą góruje rozpoznawalną z daleka szklaną kopułą, którą zaprojektowali architekci z pracowni Jerde Partnership International w Los Angeles. Finezyjny dach skrywa ponad 200 ekskluzywnych sklepów oraz kilkadziesiąt kawiarni i restauracji.

Po drugiej stronie ulicy - inny, gorszy świat. Na niewielkiej działce na placu Defilad za metalowym ogrodzeniem stoją dwie blaszane budy i kilka plastikowych toalet. To charytatywny bar dla bezdomnych Święta Marta. Jedyny taki ośrodek w Śródmieściu.

Czar kanapek z żółtym serem

Piątek, godzina 14. Do Złotych Tarasów nadciąga tłum klientów. Gdy w centrum handlowym rozpoczyna się gorączka weekendowych zakupów, po drugiej stronie ulicy, przed jadłodajnią formuje się kolejka bezdomnych. Przyszli już teraz, choć darmowy obiad będzie wydawany dopiero o godz....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4147

Spis treści
Zamów abonament