Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dwoje z Downing Street

05 maja 2007 | Plus Minus | DR
źródło: Nieznane

Dwoje z Downing Street Niecały rok temu brytyjska prasa podała, że Tony Blair zarządził przygotowanie planów pochowania Margaret Thatcher z najwyższymi honorami państwowymi. Niektórym konstytucjonalistom pomysł ten wydał się absurdalny - tego typu pogrzeb zarezerwowany jest dla najważniejszych członków rodziny królewskiej i dla polityków, którzy "ratują kraj".

Ostatnim premierem, który dostąpił tego zaszczytu, był Winston Churchill. Dla laburzystowskiej lewicy decyzja Blaira była ostatecznym dowodem na to, że stracił kontakt z rzeczywistością. Wśród członków Labour Party pani Thatcher nawet dzisiaj występuje w roli nie tyle Żelaznej Damy, ile żelaznego wilka.

A jednak gdy przyjrzeć się sprawie, widać, że Blair doskonale wiedział, co robi. Założę się, że oczami wyobraźni widzi siebie w karawanie ciągniętym ulicami Londynu przez sześć koni przybranych w pogrzebowe barwy. Aby jednak tak się stało, trzeba najpierw przetrzeć szlak przy pomocy Margaret Thatcher, która - nawiasem mówiąc - mimo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4147

Spis treści
Zamów abonament