Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Oklaski dla jajeczka

05 maja 2007 | Styl życia | JR
źródło: Nieznane

JEDZENIE NA SCENIE Prawdziwe wino, oprócz Skandynawów, podają na scenie Niemcy. U nas jest to zwykle łatwo pieniący się soczek Oklaski dla jajeczka Na spektaklach teatralnych często się jada i pije. Nie wszystkim aktorom to odpowiada i rzadko kiedy smakuje, co należy wkalkulować w ryzyko zawodowe

W zależności od inscenizacyjnej koncepcji aktorzy czynność jedzenia i picia albo markują, albo, niestety, są zmuszeni boże produkty spożywać.

Whisky z herbaty

- Na ogół na scenie raczej się pija, niż jada, a jeśli już, to nie jest to, niestety, kawior, lecz łatwe do przełknięcia papki, kleiki, kisiele czy budynie - mówi Jerzy Bończak. - Zamiast whisky pije się zimną herbatę, a zamiast wódki - wodę. Kiedyś w "Stosunkach na szczycie" w Teatrze Komedia łyk wody dostał mi się do tchawicy. Marnie bym pewnie skończył, gdyby nie refleks Jana Jankowskiego, który z całych sił uderzył mnie w plecy.

- Nie znoszę jedzenia na scenie - stwierdza Witold Dębicki. - Grałem gościnnie w "Mieszczanach" w gdańskim...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4147

Spis treści
Zamów abonament