Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Evergreeny wyłącznie z nazwy

05 maja 2007 | Rzecz o Książkach | ŁG

ŁUKASZ GOŁĘBIEWSKI Allegro raz! Evergreeny wyłącznie z nazwy Obleciałem niedawno kilka salonów Empiku w poszukiwaniu "Baltazara i Blimundy" José Saramago, książki wydanej w szacownej serii "Mistrzowie Literatury" (Rebis).

Nigdzie jej nie było, mało tego, nie było większości pozycji z tej serii, która - wydawałoby się - powinna stać na półkach każdej szanującej się księgarni. Szukałem też, na prezent, "Bezpowrotnie utraconej leworęczności" Jerzego Pilcha, książki laureata Nagrody Nike... również bez skutku. Dlaczego wydawcy i księgarze nie chcą w Polsce zarabiać na wznowieniach? - zadumałem się.

Pozycje należące do literackiego kanonu, tak zwane evergreeny, na całym świecie stanowią główne źródło zarobków wydawców. Wcale nie bestsellery, jeden udany strzał napędza wprawdzie koniunkturę, zwabia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4147

Spis treści
Zamów abonament