Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie dam się uwieść stadnemu instynktowi

05 maja 2007 | Plus Minus | KF
źródło: Nieznane

Rozmowa Krzysztofa Feusette'a z Krzysztofem Zaleskim Nie dam się uwieść stadnemu instynktowi Jedynka i Trójka utrzymują Dwójkę. A więc nie naszym zadaniem jest zdobywać szerokie audytorium. Z drugiej strony - pełnienie misji nie może oznaczać, że położymy nogi na biurku i będziemy delektować się pięknem utworów Mozarta Rz: W sierpniu 2006 roku został pan dyrektorem Teatru Polskiego Radia, w ubiegłym miesiącu - szefem radiowej Dwójki. Niech pan powie, z ręką na sercu, czy przyjmowanie obecnie stanowisk w mediach publicznych nie jest traktowane w środowisku kulturalnym jako obciach?

Krzysztof Zaleski: Nie jestem zwierzęciem stadnym i staram się zachować własny punkt widzenia. To po pierwsze. Po drugie, żadnych dyspozycji o charakterze politycznym nie otrzymuję. Gdybym otrzymał, tego samego dnia zrezygnowałbym z pełnienia obu stanowisk. Jestem daleki od tego, żeby przenosić na sferę kultury klimat wulgarnych i brutalnych kłótni międzypartyjnych. Nie dlatego, żeby kultura miała być zamkniętym rewirem, po którym poruszają się wyłącznie pięknoduchy zwrócone tyłem do rzeczywistości. Artyści nie mogą odcinać się od aktualnych wydarzeń, ale na pierwszym planie muszą stawiać publiczność, a nie posłów czy senatorów. Dlatego nie mam poczucia obciachu. Odpowiadam za swoje decyzje i mogę patrzeć ludziom prosto w oczy.

Także tym, którzy twierdzą, że nigdy wcześniej radio...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4147

Spis treści
Zamów abonament