Jak czytać i rozumieć programy
Są pojęcia, które trzeba poznać, zanim zaczniemy szukać środków na naszą inwestycję
Poruszanie się w gąszczu unijnych przepisów, rozporządzeń oraz polskich programów i ich uszczegółowień może zniechęcić do ubiegania się o wsparcie nawet najbardziej cierpliwych. W praktyce nie jest to takie trudne. Trzeba tylko przyzwyczaić się do charakterystycznej terminologii i zrozumieć sposób i metodologię ułożenia programów. Aby ułatwić lekturę i przybliżyć zamieszczone teksty, prezentujemy krótkie wyjaśnienia najczęściej powtarzających się terminów.
- Program operacyjny – to podstawowy dokument wyznaczający cele, które mają zostać osiągnięte dzięki realizacji określonych przedsięwzięć i przy wsparciu środków unijnych, budżetu państwa i środków prywatnych. Programy podzielone są na osie priorytetowe, których nazwy wskazują, jakie rodzaje projektów mogą być z nich finansowane (np. oś 9 programu „Infrastruktura i środowisko” nosi nazwę „Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku”). Z kolei osie podzielone są na tzw. działania, a w niektórych przypadkach te ostatnie jeszcze na poddziałania. Numer...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta