Sprzedaż piwa nieletniemu się nie opłaca
Zezwolenie na sprzedaż trunków można stracić z wielu powodów. Nie zawsze wynika to z uchybień właściciela sklepu
Przypadki, w których organ wydający zezwolenie musi je przedsiębiorcy cofnąć, a także sytuacje, gdy zezwolenie wygasa automatycznie, opisuje art. 18 ust. 10 i 12 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (DzU z 2007 r. nr 70, poz. 473 ze zm.). W razie cofnięcia zezwolenia nie można ponownie się o nie ubiegać w ciągu trzech lat od dnia wydania odpowiedniej decyzji. Jest to więc spora dolegliwość dla przedsiębiorcy. Nie stoi to jednak na przeszkodzie, aby w tym samym miejscu ktoś inny uzyskał takie zezwolenie.
Chytry dwa razy traci
Na cofnięcie zezwolenia naraża się ten, kto np. sprzedaje lub podaje alkohol nieletnim albo nietrzeźwym. Jeśli zostanie na tym przyłapany, to przepisy nie pozostawiają lokalnym urzędnikom wyboru – muszą cofnąć zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych. Tak samo jest, gdy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta