PO zmieniła ustawę medialną
Po krzykach i wtargnięciu prezesa PiS na mównicę posłowie przyjęli nowe przepisy dotyczące radia i telewizji. Przeszły wszystkie poprawki zaproponowane przez PO do własnego projektu, a odrzucono te autorstwa PiS i LiD.
Główną zmianą, jaką niesie nowelizacja, jest przekazanie kompetencji dotyczących nadawania telewizyjnych koncesji i częstotliwości radiowych z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Według nowelizacji w KRRiT będzie zasiadać siedmiu członków, a nie jak dotychczas pięciu. Prezesa UKE na pięcioletnią kadencję miałby wybierać Sejm na wniosek premiera, a nie on sam jak dotąd.
Ustawa zmienia też sposób powoływania KRRiT oraz zarządów i rad nadzorczych TVP i Polskiego Radia. Teraz, aby zostać członkiem władz mediów publicznych, trzeba będzie wygrać konkurs, który zorganizuje KRRiT. Opozycja mówi jednak, że głównym celem tej zmiany jest przerwanie kadencji obecnych władz mediów publicznych oraz Krajowej Rady. ...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta