Na skalnym placu zabaw
Czy grzyby skalne są jadalne? Kim jest Liczyrzepa? Jak się robi papier? – dowiemy się na wycieczce w Góry Stołowe
Wędrówki z małymi dziećmi po górach nie są łatwe. Małe nóżki szybko się męczą, zwłaszcza jeśli podejście jest długie i jednostajne, a krajobrazy monotonne. Jednak zróżnicowana trasa i ciekawe formy skalne sprawiają, że kondycja młodego turysty gwałtownie się poprawia. Dlatego za idealne miejsce na górską wyprawę z dziećmi, w towarzystwie pięcioletniego Piotrka i dwuletniej Agnieszki, uznaliśmy Góry Stołowe. Sieć szlaków jest tutaj gęsta, szczyty niewysokie, można wybierać trasy różnej długości i o różnym stopniu trudności, a jeśli pogoda nie sprzyja górskim wędrówkom, zwiedzać liczne zabytki.
Wielbłąd to czy pokemon?
Najbardziej znane szlaki prowadzą przez kamienne labirynty Błędnych Skał i Szczelińca, najwyższego szczytu (919 m n.p.m.) Gór Stołowych. Kręta ścieżka prowadzi wśród niezwykłych skał, które przybrały tak dziwne kształty, że zyskały specjalne nazwy: Kurza Stopka, Wielbłąd, Słoń. Doszukiwanie się podobieństwa do tychże stworzeń daje dzieciom wiele radości, chociaż często widzą one całkiem inne zwierzęta niż te opisane. I tak na naszej prywatnej mapie Błędnych Skał pojawiają się pokemony, Spiderman oraz czarodziejki Witch. Wąskie przejścia, momentami zamieniające się w tunele, oraz kładki nad przepaściami i rozpadlinami dostarczają co chwila nowych wrażeń. Dzieci chętnie maszerują, trzeba je nawet czasem...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta