Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bojkot mediów

26 lipca 2008 | Prawo | Piotr Winczorek

Czy bojkot mediów narusza prawo obywateli do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne – zastanawia się profesor Uniwersytetu Warszawskiego

Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości w proteście przeciwko niewłaściwym, jego zdaniem, praktykom dziennikarskim niektórych stacji telewizyjnych ogłosiło ich bojkot. Polegać ma on na odmowie udziału członków partii w emitowanych przez nie programach publicystycznych.

Większość komentatorów jest zgodna, że decyzja ta, niezależnie od przyczyn jej podjęcia, szkodzi samej partii, ponieważ ogranicza jej kontakty z opinią publiczną, a utrzymywanie takiego kontaktu jest niezbędnym warunkiem skuteczności wszelkiego działania politycznego. Niektórzy komentatorzy zaś dodatkowo sugerują, że partyjny bojkot mediów narusza prawo obywateli do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne (art. 61 ust. 1 zdanie 1 konstytucji).

Kto pełni funkcje publiczne

Jeśli na moment przyjąć, że przywołany tu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8075

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament