Bojkot mediów
Czy bojkot mediów narusza prawo obywateli do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne – zastanawia się profesor Uniwersytetu Warszawskiego
Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości w proteście przeciwko niewłaściwym, jego zdaniem, praktykom dziennikarskim niektórych stacji telewizyjnych ogłosiło ich bojkot. Polegać ma on na odmowie udziału członków partii w emitowanych przez nie programach publicystycznych.
Większość komentatorów jest zgodna, że decyzja ta, niezależnie od przyczyn jej podjęcia, szkodzi samej partii, ponieważ ogranicza jej kontakty z opinią publiczną, a utrzymywanie takiego kontaktu jest niezbędnym warunkiem skuteczności wszelkiego działania politycznego. Niektórzy komentatorzy zaś dodatkowo sugerują, że partyjny bojkot mediów narusza prawo obywateli do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne (art. 61 ust. 1 zdanie 1 konstytucji).
Kto pełni funkcje publiczne
Jeśli na moment przyjąć, że przywołany tu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta