Po godzinach w sobotę i niedzielę
Pan Cogito w świecie realnym i wirtualnym
W przeddzień rocznicy śmierci Zbigniewa Herberta jego twórczość ponownie ożyje w przestrzeni miejskiej Warszawy. Będą prezentacje zarówno klasyczne, jak i nowoczesne
Były już happeningi, malowanie słowem i tramwaj pełen wierszy Zbigniewa Herberta. Teraz zbliża się kulminacyjny moment obchodów Roku Herbertowskiego, którego największą atrakcją ma być wielkie plenerowe widowisko multimedialne.
W niedzielę o godzinie 22 na placu Krasińskich przed Pałacem Rzeczpospolitej czwórka aktorów (Andrzej Chyra, Jan Peszek, Maja Ostaszewska i Rafał Fudalej) pojawi się wirtualnie na trzech telebimach. Sfilmowani wcześniej artyści dokonają „Rekonstrukcji Poety”, czyli zreinterpretują nakreślony jeszcze w 1958 roku przez samego Herberta program poetycki.
W tle zaś rozbrzmi muzyka tworzona na żywo przez dwóch muzyków. Leszek Możdżer tradycyjnie usiądzie za fortepianem, zaś Robert Piotrowicz posłuży się zapewne znanym już z jego płyt syntezatorem analogowym.
Komu będzie trudno odnaleźć się na przedstawieniu przygotowanym głównie z myślą o młodszych widzach, powinien wybrać się na klasyczny koncert piosenek opartych na tekstach Księcia Poetów.
Występ zatytułowany „Czas ciemnej gwiazdy” rozpocznie się w Muzeum Literatury już o godzinie 16. Tu nie będzie mowy o nadmiarze...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta