Staromiejska siła sióstr w młynie
Teatr Staromiejski to scena, jakiej w Warszawie jeszcze nie było. Rządzą nią siostry Fijewskie. Już dziś przekonamy się, jak Natalia reżyseruje, Zuzanna gra, a Agata śpiewa
Nazwisko zobowiązuje. Ród Fijewskich rozsławił Tadeusz, aktor teatrów Nowego, Narodowego, Współczesnego i Polskiego, niezapomniany pan Anatol z filmowej serii.
W Polskim grała i reżyserowała jego siostra Barbara. Tadeusz był bratem Włodzimierza, dziadka sióstr Fijewskich, występującego w Lalce, Baju i Guliwerze.
Tam siostry po raz pierwszy zetknęły się z teatrem. Wraz z babcią – Klarą Fijewską – przed rodzinnym audytorium pokazywały pierwsze sztuki. Rodzice – psychologowie – nie chcieli wpływać na wybory córek, za to godzinami potrafili rozmawiać o psychicznej konstrukcji postaci czy konsekwencji relacji bohaterów kolejnych realizowanych przez nie spektakli.
Nikt jednak nie przypuszczał, że założony w szkole podstawowej Teatr Sióstr...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta