Muzeum może być hitem
Impreza odbędzie się ostatni raz w obecnym amfiteatrze. Nowy ruszy w 2011 r. wraz z Muzeum Polskiej Piosenki
O kształcie ekspozycji zadecyduje konkurs, dlatego dyrektor muzeum Małgorzata Klasicka, nękana pytaniami o szczegóły, prosi o cierpliwość.
Zapytaliśmy Wojciecha Młynarskiego i Marylę Rodowicz, co musi znaleźć się w projektowanej placówce.
– Muzeum na pewno powinno prezentować powojenną historię polskiej piosenki, przypomnieć najwybitniejszych piosenkarzy i kompozytorów, którzy ją tworzyli – powiedział Wojciech Młynarski. – Nie może zabraknąć Władysława Szpilmana, Marii Koterbskiej, Mieczysława Fogga. Trzeba udokumentować ich działalność – nutami, piosenkami, obrazem. Wydaje mi się, że warto przyjąć chronologiczną zasadę tworzenia ekspozycji i dojść do współczesności, przypominając kolejne opolskie festiwale.
– Poza nagraniami, filmami i nutami w Muzeum Polskiej Piosenki warto pokazać kostiumy związane z najważniejszymi muzycznymi wydarzeniami – mówi Maryla Rodowicz. – Jeśli będzie potrzeba, mogę czasowo udostępnić moje, które przechowuję w specjalnie do tego przeznaczonej 70-metrowej garderobie. Myślę, że takie pamiątki zbierają...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta