Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podwładny może wykonywać obowiązki gdzie indziej, mimo braku modyfikacji angażu

30 września 2009 | Dobra firma | Tomasz Poznański

Szef, który miejsce pracy określił ogólnie, jako pewien obszar, nie musi wręczać wypowiedzenia zmieniającego, gdy przenosi zatrudnionego do innego zakładu

Miejsce pracy określone w umowie o pracę to ważny element, decydujący o możliwości i sposobie przeniesienia podwładnego w inne miejsce. Precyzyjne jego określenie wymaga wręczenia przenoszonemu wypowiedzenia zmieniającego.

Co w kontrakcie

Zgodnie z art. 29 § 1 kodeksu pracy umowa o pracę określa strony umowy, jej rodzaj, datę jej zawarcia oraz warunki pracy i płacy, w szczególności rodzaj pracy, miejsce wykonywania pracy, wynagrodzenie za pracę odpowiadające jej rodzajowi ze wskazaniem jego składników, wymiar czasu pracy oraz termin jej rozpoczęcia. Dodatkowo art. 22 k.p. mówi, że przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się wykonywać pracę określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie przez niego wyznaczonym, a pracodawca – zatrudnić pracownika za wynagrodzeniem. Stąd miejsce pracy trzeba określić w umowie o pracę, a ponadto powinno ono odpowiadać rzeczywistemu stanowi.

Jednocześnie strony umowy o pracę mają swobodę w oznaczeniu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8435

Spis treści
Zamów abonament