Po wykreśleniu z rejestru trzeba działać szybciej od urzędników
Zakaz wykonywania działalności nie może być nałożony na firmę, która przez chwilę świadczyła swe usługi bez wpisu, o ile wpis ten już uzyskała
W realiach trudnego rynku pracy coraz popularniejsze jest prowadzenie agencji zatrudnienia. Jest to tzw. działalność regulowana w rozumieniu ustawy o swobodzie działalności gospodarczej (dalej usdg) i wymaga uzyskania wpisu do rejestru agencji zatrudnienia zgodnie z art. 18 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (upzirp).
W praktyce gospodarczej dość łatwo – nawet nieumyślnie – doprowadzić do wykreślenia podmiotu z rejestru agencji zatrudnienia. Wystarczy, że agencja zatrudnienia nie przekaże marszałkowi województwa rocznej informacji o swojej działalności, wymaganej zgodnie z art. 19f upzirp, i ten wykreśli ją w drodze decyzji z rejestru.
W tym miejscu pojawia się pytanie, co ma zrobić agencja, która z różnych przyczyn znalazła się w opisanej sytuacji. Czy powinna dążyć do jak najszybszego ponownego uzyskania wpisu do rejestru? Czy po jego uzyskaniu grozić jej nadal będą sankcje, włącznie z najsurowszą,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta