Zespoły szybkiego reagowania
Grupy na Facebooku komentują rzeczywistość jednym hasłem. To medium, które nie znosi gadulstwa
Grupy na Facebooku to teren, który nie wpadł jeszcze w łapy socjologów ani badaczy trendów społecznych. A powinien, bo to wspaniałe poletko dla badacza, barometr życia społecznego. Informują, agitują, protestują, opowiadają o aktualnych wydarzeniach, o tym, co się dzieje w mieście, w szkole, w okolicy. Rejestrują absurdy, opisują nastroje. Facebook nie znosi gadulstwa, tu szybkość tworzy rytm czasu.
Są grupy fanów osób, zjawisk i instytucji, walczące, muzyczne, odnoszące się do zmian językowych, krytyczne oraz takie, które założono tylko po to, by przyciągnąć uwagę i pozyskać nowych członków. Krajowe i międzynarodowe. Także absurdalne, anarchistyczne, niezałożone dla żadnego celu ani sprawy, tylko dla zabawy, łączące ludzi we wspólnym poczuciu absurdu.
Facebook ma ponad pół miliarda członków na świecie, 8 milionów w Polsce. Miesięcznie spędzają tam ponad 700 miliardów minut. Średni użytkownik jest podłączony do ponad 80 stron, grup, wydarzeń, aktywności. Najwięcej fanów gromadzi sama grupa Facebooka: ponad 31 milionów członków. W innych zbierają się ci, którzy nie chcą za użytkowanie ulubionego portalu płacić – „Nie będziemy płacić za FB” – ponad 4 miliony członków. Ci, którzy walczą ze zmianami wprowadzanymi przez administrację portalu, tworzą grupę globalną „Milion przeciw nowemu Facebookowi”....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta