Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Małe lokale znikają od razu

07 lutego 2011 | Ekonomia | Aneta Gawrońska

Deweloperzy wracają do metraży rodem z wielkiej płyty. Mieszkania o powierzchni 22 – 30 mkw. sprzedają się na pniu, nawet na etapie dziury w ziemi

– Małe mieszkania zawsze będą hitem każdej inwestycji. Zainteresowanie takimi lokalami jest dziś jednak zwiększone, bo ostatnio ich na rynku brakowało – przyznaje Michał Okoń ze spółki Marvipol. – Obserwujemy także powrót na rynek zakupów inwestycyjnych, dokonywanych zarówno przez inwestorów instytucjonalnych, jak i indywidualnych – podkreśla.

45 mkw. powinny mieć dwa pokoje, aby szybko znalazł się na nie chętny – oceniają deweloperzy

Ewelina Juroszek z firmy Atal ocenia, że coraz większe zainteresowanie małymi lokalami to wynik zaostrzonej polityki kredytowej. – Dopóki banki nie złagodzą kryteriów, dopóty ten trend będzie się utrzymywał. Deweloperzy po prostu starają się budować to, co najłatwiej sprzedać – mówi przedstawicielka Atala.

Dużych mniej

– Małe mieszkania są często poszukiwane ze względu na niską cenę całościową – dodaje Katarzyna Rauber z Bouygues Immobilier Polska. – Szczególną popularnością takie „kompaktowe” lokale cieszyły się pod koniec 2009 r., kiedy na rynku było ich niewiele. W ub.r. coraz więcej deweloperów decydowało się na wprowadzanie do swoich ofert mniejszych lokali. Była to...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8846

Spis treści
Zamów abonament