Są jeszcze miejsca dla maluchów
W publicznych przedszkolach jest jeszcze 1,7 tys. wolnych miejsc dla dzieci w wieku 3 – 5 lat. Dzisiaj ratusz poda informację, do których przedszkoli można jeszcze zapisać malucha. Sprawdzać można na stronie internetowej http://warszawa345.pl.
– Są miejsca w każdej dzielnicy Warszawy – zapewnia Beata Murawska, zastępca dyrektora miejskiego Biura Edukacji. I tak np. na Białołęce jest 249 miejsc, Ursynowie – 122, Bemowie – 99, a w Ursusie – 38.
– Część rodziców nie potwierdziła chęci uczęszczania ich dziecka do przedszkola, inni zapisali malucha do placówki niepublicznej – mówi Murawska.
Z danych biura wynika, że dla najmłodszych dzieci, czyli trzy- i czterolatków, jest jeszcze 925 miejsc, ponadto jest 2,7 tys. wolnych miejsc dla sześciolatków w I klasach oraz w oddziałach przedszkolnych w szkołach.
Od 4 maja rodzice mogą zanosić podania do przedszkoli. Decyzję o przyjęciu podejmuje dyrektor placówki.


![[?]](https://static.presspublica.pl/web/rp/img/cookies/Qmark.png)