Można studiować nawet buddologię
Uczelnie chcą kształcić fachowców od gazu łupkowego, elektrowni atomowych i geoekologów
– To studia z przyszłością. Według prognoz Urzędu Lotnictwa Cywilnego w najbliższych 10 – 15 latach znacznie wzrośnie zapotrzebowanie na pracowników w naziemnym sektorze lotniczym – przekonuje Bartosz Pomianek, kierownik projektu „Do kariery na skrzydłach – studiuj Aviation Management".
Anglojęzyczne studia dotyczące zarządzania naziemną infrastrukturą lotniczą uruchomiła w październiku ubiegłego roku Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Istotnym elementem tych studiów są zajęcia praktyczne prowadzone przez międzynarodowych ekspertów z branży lotniczej, a także praktyki w liniach lotniczych. W kwietniu uczelnia podpisała umowę o współpracy z Lufthansą. – Nasza firma inwestuje w edukację i jednocześnie w swoją przyszłość. Będziemy służyć pomocą przy formułowaniu programu studiów dostosowanego do potrzeb rynku lotniczego – mówił Bart Buyse, dyrektor generalny Deutsche Lufthansa.
W ubiegłym roku na tę specjalność aplikowali kandydaci z całej Polski, a nawet z zagranicy. – To studia elitarne dla wybitnych studentów. Na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta