Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gangsterzy wytropieni z ukrycia

27 grudnia 2012 | Kraj | Grażyna Zawadka

Znani liderzy gangów uciekają za granicę, ale wpadają. „Top lista” poszukiwanych liczy już tylko osiem osób.

Zmieniają wygląd – zapuszczają brody, wąsy, włosy, a nawet zrzucają kilkadziesiąt kilogramów, by trudniej ich było poznać. Ale i tak wpadają. Policyjna „Top lista" najbardziej poszukiwanych przestępców w tym roku wyraźnie się skróciła. Jest na niej tylko osiem osób, ale próżno na niej szukać legendarnych bossów.

– Liderzy zorganizowanych grup przestępczych w zdecydowanej większości już siedzą za kratkami. W tym roku trafili tam m.in. członkowie gangu „Szkatuły" i „Rympałka" – mówi Mariusz Sokołowski, rzecznik Komendy Głównej Policji.

Dr Zbigniew Rau, kryminolog, były wiceszef MSWiA, zauważa: – Globalizacja powoduje, że dzisiaj coraz trudniej się ukryć. W Unii Europejskiej są otwarte granice, ale praktycznie przy zakupie biletów, kontrolach na lotniskach czy w ruchu drogowym osoby poszukiwane są wyłapywane i zatrzymywane. Ukrywać się trudno również dlatego, że wiąże się to z bardzo wysokimi kosztami – zaznacza.Jednym z najgroźniejszych przestępców schwytanych w tym roku jest 38-letni...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9421

Wydanie: 9421

Spis treści
Zamów abonament