Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Związki partnerskie to temat zastępczy

09 marca 2013 | Publicystyka, Opinie | Eliza Olczyk
autor zdjęcia: Darek Golik
źródło: Fotorzepa

Myślę, że konflikty światopoglądowe zostaną wyciszone. 
Wierzę w talent premiera – podkreśla poseł PO Antoni Mężydło w rozmowie z Elizą Olczyk.

Rz: Czy jadał pan w dzieciństwie dziki szczaw?

Pewnie, że jadałem.

A wierzy pan, że w Polsce jest 800 tysięcy niedożywionych dzieci? Stefan Niesiołowski nie wierzy, bo – jak mówi – dzieci nie jedzą dziś szczawiu.

Uważam, że są dużo wiarygodniejsze źródła wiedzy o tym problemie niż sondaż telefoniczny zrobiony na 800 osobach przez fundację Maciuś. Co roku Sejm rozpatruje informację rządu z realizacji programu dożywiania, którym objęte są prawie 2 miliony osób, z tego około 1,2 miliona dzieci. Od 2008 roku nie ma dzieci, które nie byłyby objęte programem ze względu na brak środków. Platforma Obywatelska realizuje wieloletni program pomocy państwa w zakresie dożywiania. Łączny koszt realizacji tego projektu wyniesie 6 mld zł.

Nie zmienia to faktu, że są w Polsce niedożywione dzieci, a opozycja woła, że powinna się tym zająć minister edukacji Krystyna Szumilas, zamiast wymyślać dziwaczne programy typu: dwulatki do przedszkoli.

Przypadki niedożywionych dzieci znamy nie od dzisiaj. Dlatego powstał program. Wydaje mi się, że za rządów PO sfera ubóstwa jest mniejsza. Chociażby dlatego że przez okres kryzysu gospodarczego – kiedy wiele bogatszych od nas państw miało poważne problemy – nasza gospodarka się rozwijała. A o Krysi Szumilas mam dobre zdanie. Ma głęboką i ekspercką wiedzę....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9482

Wydanie: 9482

Spis treści
Zamów abonament