Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowe technologie receptą na walkę z kryzysem

09 marca 2013 | Ekonomia | Mateusz Pawlak
Niemieckie roboty zaprezentowane podczas targów wezmą udział w turnieju RoboCup. Polskim hitem była kostka do gry DICE+ firmy Game Technologies SA.
źródło: EPA
Niemieckie roboty zaprezentowane podczas targów wezmą udział w turnieju RoboCup. Polskim hitem była kostka do gry DICE+ firmy Game Technologies SA.
źródło: EPA

Targi Cebit | Dynamiczny rozwój branży IT przykuwa uwagę walczących 
z kryzysem polityków. Dlatego byli tak aktywni w Hanowerze.

Targi nowych technologii w Hanowerze wciąż przytłaczają swoim ogromem i są jedną z największych imprez branży ICT na świecie. W 20 olbrzymich halach, pomiędzy którymi kursują specjalne autobusy, swoje produkty wystawia 4,1 tys. spółek oraz instytucji z 70 krajów świata.

Liczba prezentowanych produktów i atrakcji przerasta możliwości zwiedzających. Wszystkiego w zasadzie nie da się zobaczyć.

Latająca maszyna dla każdego

Uwagę tłumów przykuł prezentowany przez niemiecką firmę e-Volo pojazd latający „Volocopter". Maszyna przypomina mały jednoosobowy helikopter, z tym że zamiast jednego dużego wirnika, nad kokpitem znajduje się rama z 18 małymi śmigłami. Każdy wirnik napędzany jest... silnikiem elektrycznym.

Jak zapewnia producent, takie rozwiązanie jest znacznie bezpieczniejsze. Zastosowanie napędu na prąd powinno zadowolić nawet najbardziej wymagających ekologów.

Statek powietrzny ma powstać w dwóch wersjach: jedno- i dwuosobowej. Testy prototypów rozpoczną się w połowie roku. Co ciekawe, prace rozwojowe maszyny wspiera niemieckie ministerstwo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9482

Wydanie: 9482

Spis treści
Zamów abonament