Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Do wynagrodzenia ryczałtowego stosuje się inne kryteria

27 marca 2013 | Orzecznictwo | Łukasz Kucharczyk

Jeżeli kosztorys ofertowy ma znaczenie pomocnicze, czynność zamawiającego polegająca na przeliczeniu wartości jednego z jego elementu stanowi wyłącznie czynność faktyczną i nie jest równoznaczna z poprawieniem omyłki w ofercie w trybie i ze skutkami przewidzianymi ustawie Prawo zamówień publicznych.

Zamawiający w trybie przetargu nieograniczonego prowadził postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na rewitalizację zabytkowego ratusza wraz z otoczeniem. W odwołaniu wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zarzucili zamawiającemu niezgodne z prawem odrzucenie oferty oraz brak podstaw prawnych do zakwalifikowania spornej sytuacji jako oczywistej omyłki rachunkowej.

Brak zgody wykonawcy

Z uzasadnienia decyzji zamawiającego wynikało bowiem, że złożona oferta została odrzucona na podstawie art. 89 ust. 1...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9497

Wydanie: 9497

Spis treści
Zamów abonament