Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

27 marca 2013 | Ekonomia | Dział Ekonomiczny

ENERGETYKA

- 15-proc. udział odnawialnych źródeł energii (OZE) w bilansie energetycznym w 2020 r. , wynikający ze zobowiązań wobec UE, rząd chce osiągnąć w taki sposób, by nie spowodować nadmiernego wzrostu kosztów energii dla odbiorców – oświadczył premier Donald Tusk. Nie ma jeszcze precyzyjnego terminu niezbędnych uregulowań, czyli tzw. dużego trójpaku energetycznego. Pakiet ten jest na etapie konsultacji międzyresortowych.

—ak, pap

GOSPODARKA

- Bank centralny na Węgrzech obniżył stopy procentowe o 25 pkt bazowych. Główna stopa procentowa wynosi po tej obniżce 5,0 proc.

—ak, pap

- PKB Hiszpanii spadnie o 1,5 proc. w 2013 roku po spadku niespełna 1,4 proc. rok wcześniej. W 2014 roku hiszpańska gospodarka ma zanotować 0,6-proc. wzrost – podał bank centralny. Jego eksperci oczekują na koniec 2013 roku bezrobocia 27,1 proc.;  w 2014 r. ma wynosić 26,8 proc.

—ak, pap

- Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzegł we wtorkowym raporcie, że przedłużająca się recesja we Włoszech oraz problemy fiskalne tego kraju stanowią najpoważniejsze zagrożenie dla stabilności tamtejszego sektora bankowego. Szczególnie narażone są te banki, które dużo zainwestowały we włoskie obligacje skarbowe.

—gs

- Zaufanie francuskich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9497

Wydanie: 9497

Spis treści
Zamów abonament