Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Stawiamy na średni segment

27 marca 2013 | Ekonomia | Aneta Gawrońska
źródło: Rzeczpospolita

Chcemy budować nie tylko w stolicy – mówi Michał Melaniuk, szef Skanska Residential Development.

Rz: To dobry moment na kupno mieszkania? Mamy rekordową podaż, banki wciąż pożyczają na 100 proc. wartości lokalu, ceny sporo spadły.

Michał Melaniuk: Liczba mieszkań w ofercie rynku pierwotnego już nie rośnie, a nawet zaczyna się zmniejszać. To po pierwsze.

Po drugie – o tym, że banki nie będą kredytować 100 proc. wartości nieruchomości, mówi się od 2008 r. A takie finansowanie nadal jest dostępne. Trudno więc powiedzieć, jak to dalej będzie. Na pewno należy się spodziewać, że będą się zmieniały stopy procentowe. Nasza firma stara się robić swoje, niezależnie od zewnętrznych ruchów banku centralnego czy rządu, które proponują programy wsparcia. Staramy się oferować atrakcyjne, pożądane przez klientów projekty, które obronią się same.

Skanska nie buduje mieszkań z segmentu popularnego, więc programy dopłat i tak nie miały tu zastosowania.

Nasza strategia nie opiera się na tym, czy będzie „Rodzina na swoim" czy jej nie będzie. To strategia pięciu zer, czyli zero: usterek, strat, zagrożeń dla środowiska, naruszeń etyki, wypadków. Nie chcemy liczyć na to, że państwo pomoże...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9497

Wydanie: 9497

Spis treści
Zamów abonament