Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mocno rośnie handel na giełdzie gazu

27 marca 2013 | Ekonomia | Tomasz Furman
W ciągu ostatnich 17 lat zużycie gazu wzrosło o blisko 40 proc.  i w ubiegłym roku osiągnęło rekordowy poziom 14,6 mld m sześc.
źródło: Rzeczpospolita
W ciągu ostatnich 17 lat zużycie gazu wzrosło o blisko 40 proc. i w ubiegłym roku osiągnęło rekordowy poziom 14,6 mld m sześc.

Zniesienie taryf na obrót błękitnym paliwem do dalszej odsprzedaży i niska temperatura spowodowały wzrost obrotów na TGE.

Od uruchomienia giełdy gazu w grudniu 2012 r. na jej parkiecie zostało zawartych łącznie 128 transakcji, z czego 16 na tzw. Rynku Terminowym Towarowym gazu, a 112 na tzw. Rynku Dnia Następnego gazu – dowiedziała się „Rz" od przedstawicieli Towarowej Giełdy Energii. Łączny wolumen obrotu wyniósł 163,4 tys. MWh, z czego 114,1 tys. MWh przypadło na pierwszy z tych segmentów, a 49,3 MWh na drugi. Zdecydowana większość gazu, bo około 78 proc. wolumenu, była przedmiotem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9497

Wydanie: 9497

Spis treści
Zamów abonament