Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zamknięta droga do leczenia ratującego życie

27 marca 2013 | Prawo | Katarzyna Nowosielska

Rząd wprowadził przepis, który ostatecznie z końcem 2013 r. zablokuje chorym na raka dostęp do terapii nowoczesnymi i skutecznymi lekami.

Tylko do końca tego roku chorzy na raka mogą liczyć na sfinansowanie nowych leków onkologicznych, których nie ma jeszcze na szpitalnych listach refundacyjnych. Jest to tzw. program leczenia pacjentów chemioterapią niestandardową, ale zgodnie z art. 70 ustawy refundacyjnej znika on w grudniu.

Jedyna szansa

Pacjenci się boją, że to oznacza dla nich wyrok śmierci. Jeszcze teraz dzięki terapii niestandardowej NFZ może zrefundować nowoczesne leki, które nie zdążyły trafić na listę refundacyjną, ale są zarejestrowane na terenie UE.

– Dlatego dla wielu pacjentów cierpiących na nowotwory złośliwe jest to jedyna szansa na uratowanie życia, a rządzący właśnie ich jej pozbawiają – wskazuje Magda Kręczkowska, prezes...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9497

Wydanie: 9497

Spis treści
Zamów abonament