Jest ryzyko, jest zysk
W Polsce można kupić jednostki uczestnictwa ok. 300 funduszy inwestycyjnych. Lokują kapitał m.in. w akcje, waluty, obligacje.
Jednym ze sposobów wykorzystania możliwości rynku finansowego są fundusze inwestycyjne. Skierowane do tych, którzy nie mają czasu, by samodzielnie analizować bieżącą sytuację na rynku i podejmować decyzje inwestycyjne. Fundusze lokują kapitał uczestników np. w akcje, waluty, obligacje. Inwestorem może być każdy.
Fundusze inwestycyjne to popularna forma zarządzania kapitałem, przeznaczona zarówno dla osób, które nie dysponują dużymi pieniędzmi i doświadczeniem finansowym, jak i dla zamożnych. Idea funduszu opiera się na zasadzie wspólnego inwestowania.
– Połączenie nawet niewielkich oszczędności wielu osób daje potężny kapitał, którym zarządzają profesjonaliści. Nabywając jednostki funduszu, mamy pewność, że naszymi pieniędzmi „opiekuje" się zespół wykwalifikowanych fachowców – mówi Michał Paszkowski z PKO TFI.
W Polsce można kupić jednostki uczestnictwa blisko 300 funduszy inwestycyjnych. Są wśród nich fundusze akcji i papierów dłużnych, hybrydowe, parasolowe, inwestujące w kraju i za granicą, na rynkach kapitałowych,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta