Edukacja menedżerska przyszłości
Rosnące zapotrzebowanie na dobrze wykształconych i wyspecjalizowanych menedżerów oznacza masową produkcję absolwentów szkół biznesu. To stała tendencja, jednak zaburzają ją dziś z jednej strony rosnące oczekiwania studentów i pracodawców na coraz bardziej zindywidualizowane kształcenie, z drugiej zaś sytuacja finansowa uczelni biznesowych jest znacznie trudniejsza niż kiedyś.
Eric Cornuel
W Europie można zaobserwować wyraźne zmniejszenie publicznego finansowania lub współfinansowania uniwersytetów biznesowych. W Szwecji większość tego typu uczelni stoi w obliczu prawdziwego kryzysu z powodu drastycznych cięć w finansowaniu publicznym. Izby handlowe, które stanowiły główne źródło finansowania francuskich wyższych szkół, zmierzają do ograniczenia tej współpracy, a nawet pozbywają się niektórych, stanowiących ich własność.
Małe uczelnie biznesowe nie będą w stanie wytrzymać konkurencji. Tutaj z pewnością można oczekiwać fuzji lub nawet przejęć przez inne szkoły bądź przez dostawców elektronicznych usług edukacyjnych. Zapewni to tym ostatnim możliwość bezpośredniego i uprzywilejowanego dostępu do sieci absolwentów, by realizować koncepcję „nauki przez całe...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta