Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fiskus nie ucieknie od wykładni przepisów

30 grudnia 2013 | Ekspert księgowy
Konrad Filip Turzyński
autor zdjęcia: M. P.
źródło: Rzeczpospolita
Konrad Filip Turzyński

Jeżeli przedmiotem indywidualnej interpretacji jest regulacja prawa podatkowego, która odwołuje się do prawa pracy, to ocena możliwości stosowania i wykładnia normy podatkowej powinna je uwzględniać i obejmować.

We wrześniu 2010 r. spółka wystąpiła o wydanie pisemnej interpretacji w zakresie PIT oraz CIT.  Wyjaśniła, że planuje świadczyć usługi opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Usługi te miałyby być świadczone na terytorium kraju i za granicą. Ich zakresem miały być objęte m.in. proste czynności pielęgnacyjne (w szczególności pomoc przy ubieraniu i rozbieraniu, pomoc przy kąpieli, czuwanie przy łóżku chorego, pomoc przy transferze z łóżka do toalety, z łóżka do wózka inwalidzkiego itp.). Podatniczka podkreśliła, że szczegółowy zakres usług będzie określany - w zależności od potrzeb klienta – w umowie. Firma miałaby świadczyć usługi przy pomocy swoich pracowników zatrudnionych na podstawie umów o pracę. Z uwagi na charakter usług, jako miejsce pracy pracownika ustalony zostanie obszar województwa, w którym ma on miejsce swojego zamieszkania. Spółka podkreśliła, że stosunek pracy będzie pozostawać nienaruszony, niezależnie od tego, czy w danym momencie pracownik będzie pozostawać w kraju czy też za granicą. Według szacunków wykonanie pojedynczej usługi trwać będzie od jednego do trzech miesięcy. Może to dotyczyć również wykonywania usług za granicą. Wyjazd pracownika za granicę może powtórzyć się w ciągu roku kalendarzowego. Ponadto mogą powtarzać się wyjazdy do tego samego klienta (tak w kraju, jak i za granicę)....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9726

Wydanie: 9726

Spis treści
Zamów abonament