Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska gospodarka nabierze prędkości

30 grudnia 2013 | Ekonomia i Rozwój | Agnieszka Kamińska
W przyszłym roku gospodarka mocno odbije
źródło: Rzeczpospolita
W przyszłym roku gospodarka mocno odbije

Prognozy | Rok 2014 będzie znacznie lepszy niż dwa poprzednie. Poprawi się kondycja firm, lepiej będzie na rynku pracy. Ale naprawdę dobre będą następne lata.

Po trudnym dla Polski 2013 r., kiedy gospodarka rosła najwolniej od dekady, przyszły rok ma przynieść wyraźną poprawę. Jak wynika z zebranych przez „Rz" prognoz 20 instytucji finansowych, PKB wzrośnie w przyszłym roku o 3 proc., czyli dwa razy bardziej niż w tym roku.

Choć to duża poprawa, trudno będzie jeszcze odczuć ją na własnej skórze. – To jeszcze nie będzie rok, w którym Polacy bez wahania będą mogli powiedzieć, że ich sytuacja uległa wyraźnej poprawie, ponieważ wzrost gospodarczy wciąż będzie niski. Ale spadnie ryzyko utraty pracy czy drastycznego cięcia płac – mówi Jakub Borowski, główny ekonomista Credit Agricole.

Ożywienie w inwestycjach

Na koniec przyszłego roku stopa bezrobocia przekroczy 13 proc., czyli bez pracy nadal będzie ok. 2 mln osób. Poprawi się natomiast tym, którzy mają zatrudnienie. Bardziej, bo prawie o 4 proc....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9726

Wydanie: 9726

Spis treści
Zamów abonament