Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bajecznie bogaty król Floyd junior

30 grudnia 2013 | Sport | Janusz Pindera
Amerykanin Floyd Mayweather junior – 17 lat bez porażki i mistrzowskie pasy w pięciu kategoriach i show nie tylko w ringu
źródło: AFP
Amerykanin Floyd Mayweather junior – 17 lat bez porażki i mistrzowskie pasy w pięciu kategoriach i show nie tylko w ringu

Pogłoski o śmierci tego sportu są mocno przesadzone. Były dobre walki, są nowe gwiazdy. Tylko Tomasz Adamek może rok 2013 uznać za stracony.

Największa z gwiazd to oczywiście Floyd Mayweather jr, lider klasyfikacji na najlepszego pięściarza bez podziału na kategorie wagowe. Nie przegrał walki od 1996 roku, gdy podczas igrzysk w Atlancie w półfinale pokonał go Bułgar Serafim Todorow, trzykrotny mistrz świata i trzykrotny mistrz Europy. Werdykt był kontrowersyjny, Mayweather nigdy nie pogodził się z tą porażką, ale to cecha wielkich mistrzów.

Witalij Kliczko, gdy kilka lat temu rozmawiałem z nim w Kijowie, powiedział, że na zawodowych ringach nigdy nie przegrał. – A Chris Byrd, a Lennox Lewis? – zapytałem nieśmiało. – Przegrałem z kontuzjami, nie z nimi – odpowiedział zdecydowanie.

Starszy Kliczko chyba na dobre żegna się z boksem wciągnięty przez wielką politykę. Nigdy nie ukrywał, że chce zostać prezydentem Ukrainy i kiedyś być może dopnie swego. W 2013 roku nie stoczył żadnej walki, więc o byłym już mistrzu WBC w wadze ciężkiej możemy chyba mówić w czasie przeszłym.

Król Floyd

Co innego Mayweather junior. 17 lat bez porażki, mistrzowskie pasy w pięciu kategoriach wagowych i brak godnych rywali w ostatnich latach to obraz króla boksu, który zapisze się w historii tej dyscypliny. A przy tym Floyd jest też królem pay per view, walki z jego udziałem biją rekordy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9726

Wydanie: 9726

Spis treści
Zamów abonament