Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przypadki żelaznej marszałek

30 grudnia 2013 | Kraj | Eliza Olczyk
Ewa Kopacz podporządkowała Sejm interesom rządu i PO – narzeka opozycja
autor zdjęcia: Jerzy Dudek
źródło: Fotorzepa
Ewa Kopacz podporządkowała Sejm interesom rządu i PO – narzeka opozycja

Ewa Kopacz | Ma na pieńku z opozycją i związkowcami. Media jej nie oszczędzają. Mimo to pewnie pnie się po szczeblach kariery.

Gdy obejmowała stanowisko marszałka Sejmu po Grzegorzu Schetynie, komentatorzy zastanawiali się, czy potrafi tak jak on prowadzić sprawy Izby i współpracować z opozycją.

Dziś już wiadomo, że do sprawności Kopacz na tym stanowisku nie można mieć żadnych zastrzeżeń. A współpraca z opozycją nie jest potrzebna ani koalicji, ani samej marszałek.

Politolodzy zastanawiali się, czy Kopacz nie będzie nadmiernie emocjonalnie reagowała na ataki pod adresem Donalda Tuska, ale te przewidywania również się nie sprawdziły. Marszałek jest osobą chłodną i opanowaną. Pod jej kierownictwem Sejm został całkowicie podporządkowany interesom premiera i Platformy. Nic dziwnego, że po grudniowym posiedzeniu Rady Krajowej PO Kopacz stała się oficjalnie politykiem numer dwa w partii. Po Schetynie przejęła nie tylko fotel marszałka Sejmu, ale i funkcję pierwszej wiceprzewodniczącej partii. W rzeczywistości jednak pełniła tę rolę od dawna, jeżdżąc na gorące narady do Kancelarii Premiera i realizując pomysły jego współpracowników.

Zamrażarka Kopacz

Kopacz była jednym z najgorzej ocenianych ministrów zdrowia (przebił ją dopiero Bartosz Arłukowicz). Jako marszałek nie ma dobrej opinii wśród opozycji.

– To urocza kobieta, ale jako polityk rządzi żelazną ręką w aksamitnej rękawiczce – mówi Zbyszek Zaborowski z SLD, w Sejmie zasiadający z przerwami od...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9726

Wydanie: 9726

Spis treści
Zamów abonament