Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wykończone lokale to gorący towar

30 grudnia 2013 | Nieruchomości | Aneta Gawrońska
Osiedle Atal Marina na warszawskiej Białołęce
źródło: Materiały Inwestora
Osiedle Atal Marina na warszawskiej Białołęce
Projekt Zielona Italia w stołecznych Włochach
źródło: Materiały Inwestora
Projekt Zielona Italia w stołecznych Włochach
Jak zmieniały się ceny nowych mieszkań
źródło: Rzeczpospolita
Jak zmieniały się ceny nowych mieszkań

Rynek pierwotny | Klienci w 2013 roku najchętniej wybierali gotowe do zamieszkania lokale. Wielu kupowało parterowe mieszkania z ogródkami. Wciąż najważniejsza była cena.

– Tegorocznym hitem rynkowym były coraz szerzej oferowane przez deweloperów wykończone pod klucz mieszkania. To nowy standard budowania, który wyraźnie pokazuje ewolucję rynku – podkreśla Teresa Witkowska z Red Real Estate Development.

Zbigniew Juroszek, prezes spółki Atal potwierdza: programy wykończenia wnętrz okazały się zdecydowanym hitem. – Klienci coraz częściej oczekują nie tylko wysokiej jakości wykonania, dogodnej lokalizacji i atrakcyjnej ceny, ale szukają lokali, w których można natychmiast zamieszkać – podkreśla szef Atalu.

Ważna liczba pokoi

Zdaniem Teresy Witkowskiej oferta deweloperska jest z roku na rok bardziej dostosowana do możliwości klientów. – Przejawia się to szczególnie w relacji liczby pomieszczeń do powierzchni lokali. Najgorętszym towarem w naszych inwestycjach w Warszawie i Poznaniu były w mijającym roku mieszkania dwupokojowe – mówi Teresa Witkowska. – Ze względu na niedużą powierzchnię miały niewysoką cenę, przez co były dostępne dla większej liczby klientów. Wiele takich lokali kupowano już na początku budowy.

Także Jacek Bielecki, dyrektor ds. jakości w spółce deweloperskiej Marvipol ocenia, że liczba pokoi odgrywa coraz większą rolę przy wyborze mieszkania. – Kupujący zwracają też dużą uwagę na standard inwestycji, oczekując ponadprzeciętnych rozwiązań. Może to być klub fitness w budynku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9726

Wydanie: 9726

Spis treści
Zamów abonament