Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Usługi hotelowe niełatwo rozliczyć z fiskusem

30 grudnia 2013 | Prawo | Aleksandra Tarka

VAT | Po Nowym Roku będą jeszcze większe problemy z ustaleniem momentu wykonania usługi, zwłaszcza gdy poza noclegiem gość wykupi cały ich pakiet.

aleksandra tarka

Dla podatników VAT początek 2014 r. będzie ciężką próbą poukładania na nowo rozliczeń z fiskusem. Od 1 stycznia w życie wchodzą rewolucyjne zmiany do ustawy o VAT. Wiele branż stanie przed problemem prawidłowego określenia daty wykonania świadczonych usług, od czego zależeć będzie moment powstania obowiązku podatkowego. Kłopoty nie ominą m.in. hotelarzy.

Skutki podatkowe

– Sprecyzowanie pojęcia usługi hotelowej może się łączyć z praktycznym problemem skutków podatkowych – mówi Piotr Kwaśny, doradca podatkowy z ASB Tax.

Chodzi o zastosowanie właściwej stawki VAT. Biorąc pod uwagę zmiany w określeniu momentu powstania obowiązku podatkowego, kłopotliwe – ze względu na specyfikę usług – może okazać się ustalenie, kiedy została ona wykonana.

Jak zauważa Piotr Kwaśny, podczas korzystania z usług noclegowych goście...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9726

Wydanie: 9726

Spis treści
Zamów abonament