Kto otrzyma dodatek zadaniowy
Z puli środków przeznaczonych na wynagrodzenia dyrektor urzędu może przyznawać dodatek zadaniowy. Kryteria jego otrzymywania powinny być uregulowane w wewnętrznych aktach urzędu.
Leszek Jaworski , specjalista prawa administracyjnego
Członek korpusu służby cywilnej może otrzymać dodatek zadaniowy za wykonywanie dodatkowych, powierzonych mu przez pracodawcę zadań na okres ich wykonywania, ze środków przeznaczonych na wynagrodzenia. Tak stanowi art. 88 ustawy z 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (dalej: u.s.c.). Dość skąpa regulacja może w praktyce wywoływać wiele wątpliwości. Dlatego warto jest zapoznać się z pismem szefa służby cywilnej z grudnia 2013 roku pt. „Analiza wybranych zasad przyznawania dodatków zadaniowych członkom korpusu służby cywilnej oraz dobre praktyki rekomendowane przez szefa służby cywilnej" (dostępna na stronie: www.kprm.gov.pl). Dokument ten przygotowany został na podstawie informacji uzyskanych z Kancelarii Premiera, ministerstw, urzędów centralnych, urzędów wojewódzkich.
Przepisy płacowe
Zasady przyznawania dodatku zadaniowego nie są szczegółowo określone w art. 88 u.s.c. Dlatego zdaniem szefa służby cywilnej powinny one być uregulowane w wewnętrznych przepisach płacowych urzędu (np. w formie zarządzenia dyrektora generalnego urzędu). W akcie tym należy przedstawić, jak powinien wyglądać obieg dokumentów i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta